Edukacja prawna w dniu 27 listopada 2019 roku

W dniu 27 listopada 2019 roku w Sądzie Rejonowym dla Łodzi – Widzewa w Łodzi odbyła się kolejna pokazowa rozprawa z udziałem uczniów, w ramach programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez tutejszy Sąd. Inscenizowaną rozprawę dotyczącą uszkodzenia ciała obserwowali uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej nr 199 w Łodzi. Celem rozprawy było pokazanie dzieciom, że w nawet z pozoru niegroźnych sytuacjach konfliktowych, nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji.

Oprócz udziału w symulacji, uczniowie uczestniczyli w pogadance, podczas której omówione zostały role procesowe (sędzia, prokurator, obrońca), wyjaśniono jak działa system prawa, jakim zakresem spraw zajmują się sądy, a także dlaczego należy przestrzegać przepisów prawa i jakie są konsekwencje ich naruszenia.     

Uczniowie odwiedzili również „niebieski pokój” przeznaczony do przesłuchiwania dzieci w specjalnie dostosowanych do tego warunkach, uzyskali informację w jakich sytuacjach stosuje się procedury tego typu oraz jak i z kim się w tym pokoju rozmawia. Zostali również poinformowani, gdzie dzieci i młodzież mogą się zwrócić o pomoc.

Galeria

Rejestr zmian dla: Edukacja prawna w dniu 27 listopada 2019 roku

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa w Łodzi
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
admin
Dokument z dnia:
2019-12-02
Publikacja w dniu:
0000-00-00
Opis zmiany:
b/d