Pomoc

Menu lewe

Dostęp do podstron strony internetowej BIP Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi realizowany jest poprzez menu znajdujące się po lewej stronie. Menu zostało podzielone na trzy grupy: Menu główne, Struktura organizacyjna oraz Dodatkowe informacje. Aby wyświetlić interesujący nas temat należy kliknąć w link znajdujący się w menu.

Aktualności i najczęściej czytane artykuły

W środkowej części okna mamy dostęp do trzech najnowszych aktualności oraz do trzech najczęściej czytanych artykułów na stronie internetowej BIP Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa w Łodzi.

Podstawowe dane teleadresowe i przyciski szybkiego dostępu

W prawej części okna znajdują się podstawowe dane teleadresowe Sądu, przyciski szybkiego dostępu do najczęściej poszukiwanych informacji a także mapki dojazdu do budynków Sądu w obu lokalizacjach.

Menu dolne

  • Mapa serwisu – pokazuje wszystkie zakładki dostępne na stronie internetowej BIP wraz z odnośnikami. Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do wybranej zakładki,
  • Polityka prywatności – strona internetowa BIP korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności zawartą pod wskazanym linkiem,
  • Kontakt z administratorem – informacje na temat administratora strony internetowej BIP,
  • Pomoc – niniejszy dokument,
  • Oświadczenie o dostępności – informacje na temat zgodności ze standardami, kompatybilności, wyglądu oraz skrótów klawiaturowych.

Wyszukiwanie informacji

W górnej części serwisu internetowego BIP znajduję się wyszukiwarka. Aby odnaleźć interesujący dokument należy wpisać szukaną frazę a następnie kliknąć przycisk lupy lub klawisz enter.

Drukowanie informacji

W każdej zakładce serwisu internetowego BIP znajduję się przycisk Drukuj informację. Po kliknięciu w przycisk zostanie otwarte nowe okno z dokumentem przygotowanym do wydrukowania.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

W górnej części serwisu internetowego BIP znajduję się przycisk zmień kontrast, który powoduje zmianę wyświetlanych kolorów oraz przycisk czcionka, który powiększa wyświetlaną czcionkę.

Odnośnik do portalu BIP

W prawy górnym rogu serwisu internetowego znajduję się logo biuletynu informacji publicznej. Po kliknięciu w logo zostajemy przekierowani do portalu BIP pod adresem https://www.bip.gov.pl/

Powrót do strony głównej serwisu BIP

Bez względu, w której części strony internetowej BIP się znajdujemy możemy powrócić do strony głównej poprzez kliknięcie w logo Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa znajdujące się w lewym górnym rogu.